PRVA HNL
Rijeka prvak Hrvatske

Nogometaši Rijeke novi su prvaci Hrvatske u nogometu. Nakon pobjede protiv Cibalije kolo prije kraja prvenstva osigurali su titulu prvaka i na derbi u Maksimir putuju na ‘izlet’ ili bolje rečeno na pripremni ogled za finale kupa.

Riječani su svladali Cibaliju 4:0 i tom pobjedom proslavili svoj prvi naslov prvaka. Poveli su domaći već u 11. minuti. Gavranović je elegantno zaobišao vratara Cibalije i doveo Rijeku u vodstvo. Isti igrač povisio je na 2:0. U 15. minuti Andrijašević je pucao, Matković kratko odbio, a Gavranović se našao na pravom mjestu i postigao svoj drugi pogodak. Na samom kraju Bezjak je samo trzajem noge opalio po lopti i prebacio Matkovića za veliku prednost na poluvremenu. U drugom dijelu Rijeke i dalje sve konce drži u svojim nogama. U 72. minuti Župarić je smireno glavom nakon kornera zakucao loptu u suprotni kut Matkovića te postavio konačnih 4:0. Nakon posljednjeg sučevog žvižduka navijači su utrčali u teren te je slavlje moglo početi. Rijeka je osvojila svoj prvi naslov državnog prvaka.

Pogledajte još

POVIJEST HNK RIJEKE
Nogomet na ovim prostorima

1873. Prva nogometna utakmica odigrala se 1873 g. Početkom stoljeća nogomet je bio glavni sport […]