PRVA HNL
Rijeka prvak Hrvatske

Nogometaši Rijeke novi su prvaci Hrvatske u nogometu. Protiv Cibalije, na Rujevici, kolo prije kraja prvenstva osigurali su titulu prvaka te u posljednjem kolu, na derbi u Maksimir, otputovali su na ‘izlet’ ili bolje rečeno na pripremni ogled za finale kupa.

Riječani su svladali Cibaliju 4:0 i tom pobjedom proslavili svoj prvi naslov prvaka. Poveli su domaći već u 11. minuti. Gavranović je elegantno zaobišao vratara Cibalije i doveo Rijeku u vodstvo. Isti igrač povisio je na 2:0. U 15. minuti Andrijašević je pucao, Matković kratko odbio, a Gavranović se našao na pravom mjestu i postigao svoj drugi pogodak. Na samom kraju Bezjak je samo trzajem noge opalio po lopti i prebacio Matkovića za veliku prednost na poluvremenu. U drugom dijelu Rijeke i dalje sve konce drži u svojim nogama. U 72. minuti Župarić je smireno glavom nakon kornera zakucao loptu u suprotni kut Matkovića te postavio konačnih 4:0. Nakon posljednjeg sučevog žvižduka navijači su utrčali u teren te je slavlje moglo početi. Rijeka je osvojila svoj prvi naslov državnog prvaka. Na posljednju utakmicu u Maksimir otputovali su kao prvaci države. U nebitnoj utakmici izgubili su 5:2, ali dojam su popravili već za par dana u finalu kupa kada su uzeli dvostruku krunu.

Foto rijecani.com:

Pogledajte još

RIJEČANKE OBRANILE NASLOV
Mlakarice prvakinje Hrvatske

ADMIRAL – MLAKA 2:6 (6-18, 3428-3613) Riječanke su pokazale da su najjače kada je najpotrebnije. […]